Mühendislik

TASARIM

Jantlarımızın modellenmesi, kalıp tasarımı ve üretimi; tecrübeli ekibimiz tarafından fabrikamızda gerçekleştirilmektedir. Istenen model mühendislerimiz tarafından profesyonel yazılımlar ile 3 boyutlu olarak tasarlanır. Kalıbı teknik personelimiz tarafından fabrikamızda üretilir. Kalıp ekstra hassas CNC işleme merkezlerinde yapılır ve titizlikle toplanır.

KALİTE

Yapılan modeller seri üretime alınmadan önce darbe, radyal ve viraj yorma, korozyon gibi mekanik dayanıklılık testlerine tabi tutulur. Deneme dökümüne müteakip gerçekleştirilen testlerden geçen modeller seri üretim onayı alır.
Kalite anlayışımız gereği üretimin her aşamasında kontroller yaparız. Bu kontroller Çağlas fabrikasına düşük fire, yüksek kalite; Çağlas markasına ise yüksek müşteri memnuniyeti olarak döner.

DÖKÜMHANE

Alçak basınç döküm tekniği ile üretim yapan fabrikamızda en yüksek kalitedeki orijinal alüminyum külçeler kullanılır. Ergitme ocaklarında sıvı hâle getirilen maden gaz giderme işlemine tabi tutulur. Dökümü yapılan ürünler X-Ray kontrolünden geçer. Diğer ölçüm ve kalite kontrolleri yapıldıktan sonra işlenecekleri alana alınır.

TALAŞLI İMALAT

Çağlas prensip olarak hem yüksek güvenlik gerekliliklerini karşılayan hem de balans, salgı ve yalpa problemi olmayan jantlar üretir. Kusursuz yüzeyler elde etmek için son teknoloji CNC’ler kullanır. Gerek montaj yüzeyleri olsun gerek bijon ve sübap delikleri olsun, her işlem yüksek hassasiyetle yapılır. Her jant sızdırmazlık testine girer. Kalite mühendisinin onayı sonrasında boyahaneye teslim edilir.

BOYAHANE

Bir jantın « iç güzelliği » ne kadar önemli olsa da onu sattıranın dış güzelliği olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple boyahanemizde ekipman ve malzeme olarak jant sektöründe kendini ıspatlamış markalar kullanırız. Sadece görüntüde değil aynı zamanda sektör standartlarının ötesinde bir dayanım sağlamanın sırrını burada görüyoruz. Müşteri odaklı renkler kullanırken kaliteden taviz vermiyoruz. Ön işlem, toz boya ve yaş boya hatlarımızda işlem gören her jant koliye girmeden önce usta gözler tarafından incelenir. Paketleme jantların denizaşırı yolculuklara çıkabileceği gibi yapılır.

WhatsApp Destek
preloader